Blog

Květen 2022 / Viola Černodrinská
Proč se začít stravovat nízkosacharidově, jak si sestavit ideální jídelníček, čemu se vyhnout a co je naopak na tomhle typu stravování to nejlepší?
Květen 2022 / Jana Prochásková
Ne. Jedno slovo, dvě písmena, ale nekonečná nálož společenských pravidel a stresu. Naučte se mile, ale asertivně odmítat nabízené jídlo nebo alkohol.
Duben 2022 / Linda Vomáčková
Vitaminy, minerály a další potravinové doplňky se staly běžnou součástí našeho života a mají široké spektrum účinků. Mohou prokazatelně pomoci i diabetikům?
Duben 2022 / Jan Strmiska
Měli by diabetici opravdu víc pít? Platí, že „tělo si řekne“? A může se člověk přehydratovat? Hledali jsme odpovědi.
Duben 2022 / Jana Prochásková
Antidepresiva a jim podobné léky dokáží ulevit hlavě, a dokonce i glykémii nebo neuropatii. Některá psychofarmaka však mohou vést k rozvoji diabetu druhého typu.
Duben 2022 / Jana Prochásková
Využijte jarní bylinky plné síly a připravte si v troubě rychlý oběd nebo lehkou večeři tisíckrát jinak. Recept pro vás připravila výživová poradkyně Hanka Málková.
Březen 2022 / Jana Prochásková
Jídelníček plný zeleniny, ovoce, luštěnin a ořechů zní jako ztělesněné zdraví. Má to ale pár háčků.
Březen 2022 / Marie Barvínková
Objev inzulinu nebyl procházka růžovým sadem. Počátky léčby diabetu 1. typu poznamenaly světové války, malicherné hádky i nezměrná ega.
Únor 2022 / Jana Prochásková
Mezi přípitkem na rodinné oslavě, půllitrem piva na výletě a mlsáním vaječného likéru u sledování filmu jsou pro diabetiky dramatické rozdíly.
Únor 2022 / Jana Prochásková
Gestační diabetes se objevuje v těhotenství a nejpozději během šestinedělí sám vymizí. Je ale nutné mít ho pod kontrolou.